Наша гімназія – одна з найстаріших закладів середньої освіти нашого міста. Її історія починається з 1886 року із заснування дворічної церковно-приходської школи для селянських дітей.

Вона була відкрита завдяки зусиллям почесного громадянина Харкова – Віктора Павловича Гладкова, який надав під школу будинок.

08 жовтня 2015 року у школі відбувся святковий концерт до 130-ти річчя гімназії.

В 1965 році закладу було присвоєно ім'я Героя Радянського Союзу Василя Дмитровича Поколодного і 5 травня цього ж року було відкрито шкільний музей.

На весні 2014 року шкільний історико-краєзнавчий музей отримав почесне 2 місце у міському конкурсі шкільних музеїв.

На даний момент музей має три експозиції:

- Історія рідного краю.
- Етнографія.
- Природа рідного краю

Основною експозицією вважається «Історія рідного краю», яка складається з 2-х частин – «Життя і героїчний подвиг Героя Радянського Союзу Василя Дмитровича Поколодного» і «Історія Пилипівки та школи 79».

В експозиції «Етнографія» представлені предмети побуту українського народу, вишиті рушники, глечики, святковий національний одяг і т.д.

Експозиція «Природа рідного краю» представлена зображеннями представників тваринного та рослинного світу Пилипівки та Харківщини.