Комунальний заклад "Харківська гімназія №79 Харківської міської ради" - один із найстаріших закладів середньої освіти в місті. Гімназія була відкрита у 1886 році завдяки зусиллям почесного громадянина м. Харкова Віктора Павловича Гладкова, який надав школі будинок. Заклад в ті часи мала дві класних кімнати, а третя - для вчителя і один коридор. Утримувалася школа на кошти земства, а також попечителя школи В.П.Гладкова і селян Пилипівки.

Заняття, на той час, в школі, розпочиналися 1 вересня і закінчувалися 15 травня. Курс був трирічний. Викладалися такі предмети, як: Закон Божий ( 6 уроків на тиждень ), арифметика ( 8 уроків на тиждень ), російська мова ( 13 уроків на тиждень ), слов'янська мова ( 4 уроки на тиждень ) і чистописання ( 7 уроків на тиждень ).

Із 1965 року школа носила ім'я Героя Радянського Союзу Василя Дмитровича Поколодного.

В кінці 80-х на початку 90-х років ХХ ст. школа працювала під девізом "З чого починається Батьківщина". Краєзнавчу роботу очолювала тодішній директор школи Лариса Іванівна Клокова - представниця вчительської династії. Лариса Іванівна працювала в школі №79 майже 25 років до своєї передчасної смерті. Вона пройшла всі ступені педагогічної роботи: вчитель математики, заступник директора з навчально-виховної роботи, директор. Л.І.Клокова була депутатом Жовтневої районної ради, великий ентузіаст багатьох справ, невтомно працювала над тим, щоб підняти авторитет школи, перетворити її в центр виховної роботи. Основним напрямком своєї роботи обрали перехід на українську мову навчання. Біля школи стоїть пам"ятник, урочисто відкритий 9 травня 1990 року на честь 45-річчя ІІ світової війни. Право відкриття його було надано сестрі Героя - Полині Дмитрівні Дубиніній. Автор пам'ятника - скульптор Алла Королькова, теж колишня учениця нашого закладу.

Захопились учні вивченням історії свого мікрорайону і з"ясували, що він - колишнє село Пилипівка. Експонати відшукали на горищах та по клунях: горшки, прядку, рогачі, рушники, різний домашній посуд. Знайшли грамоти про закінчення школи у 1907, 1910, 1913 роках. Працювали в історичному музеї, архіві, бібліотеці ім.В.Г.Короленка. Там зберігся цінний докуиент - рапорт першого вчителя козака Михайла Андрійовича Кімова в Харківську повітову земську управу про те, що у селі Пилипівка у 1886 році відкрито школу.

Так по краплинах у школі був зібраний матеріал ще для одного музею, який учні задумали зробити в школі - "Музею історії села Пилипівки". Організатором і натхненником цієї справи став учитель української мови та літератури Юрій Володимирович Мужецький.

Вшановуючи традиції минулого часу, школа працює над відродженням національної культури, національних традицій та рідної мови. Педколектив школи прийшов до висновку, що виховання треба починати з пробудження дитячої самосвідомості, духовності, гордості за свою школу, свій мікрорайон. В даний час вчителі працюють над індивідуальним підходом у навчанні і вихованні національно свідомої особистості; виховують трудові навички, любов до рідної землі та рідної мови у комплексі духовного розвитку особистості.

Із червня 2023 Рішенням ХМР заклад перейменовано на комунальний заклад "Харківська гімназія №79 Харківської ради"

Кiлькiсть переглядiв: 1029